Končiaci poslanci majú nárok na odstupné: Výška závisí od trvania mandátu

BRATISLAVA – Poslanci Národnej rady (NR) SR, ktorým po voľbách zanikne mandát, majú nárok na odstupné. Výška závisí od dĺžky trvania mandátu. Vyplýva to zo zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov. Uviedli to z odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

Kancelária priblížila, že ak poslanec vykonával mandát najmenej päť mesiacov a menej ako päť rokov, patrí mu plat ešte počas dvoch mesiacov. Ak jeho mandát trval aspoň päť rokov, prináleží poslancovi po jeho zániku plat ešte počas troch…

Čítať celý článok

Redakcia Infomi.sk
Redakcia Infomi.skhttps://www.infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články