BRATISLAVA – Poslanci Národnej rady (NR) SR, ktorým po voľbách zanikne mandát, majú nárok na odstupné. Výška závisí od dĺžky trvania mandátu. Vyplýva to zo zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov. Uviedli to z odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.
Kancelária priblížila, že ak poslanec vykonával mandát najmenej päť mesiacov a menej ako päť rokov, patrí mu plat ešte počas dvoch mesiacov. Ak jeho mandát trval aspoň päť rokov, prináleží poslancovi po jeho zániku plat ešte počas troch…

