5 starostí, ktoré s tepelnými čerpadlam môžete pustiť z hlavy

Prenechajte starosť o zaistenie dodávok tepla a teplej vody pre vašu domácnosť tepelným čerpadlám. Odmenou vám budú nízke a stabilné účty za teplo, vysoký komfrot pobytu v interiéri aj exteriéri vašej nehnuteľnosti.

Zaistenie a skladovanie paliva

Tepelné čerpadlá využívajú k výrobe tepla vonkajší vzduch či geotermálnu energiu, t. j. zdroje, ktoré sú k dispozícii v prakticky neobmedzenom množstve naprieč republikou. Zároveň, tepelné čerpadlá si tieto zdroje odoberajú zo svojho okolia samé, takže do nich nemusíte prikladať.

Rast cien energií

Obe komodity, teda geotermálne teplo a vonkajší vzduch, sú k dispozícii zadarmo, pri tepelných čerpadlách s vysokým ohrievacím faktorom tak môžete pustiť z hlavy rast cien energií a zároveň tak lepšie plánovať výdaje vášho rodinného rozpočtu.

Zákaz užívania

Tepelné čerpadlá patria medzi zdroje tzv. čistej energie. Tento zdroj tepla hrá významnú rolu v plánoch na odklon od fosílnych palív, a preto jednotlivé krajiny podporujú rozšírenie tepelných čerpadiel dotáciami na ich zakúpenie. Na rozdiel od kotlov na tuhé palivá či zemný plyn, pri tepelných čerpadlách sa nemusíte obávať zákazu ich užívania či inštalácie.

Zníženie komfortu v okolí nehnuteľnosti

Tepelné čerpadlá nevypúšťajú do svojho okolia splodiny a ich prevádzka je veľmi tichá. Nemusíte sa teda obávať toho, že by tepelné čerpadlo akokoľvek znižovali komfort pohybu a pobytu v okolí nehnuteľnosti, pri ktorej je umiestnené.

Nedostatok tepla či teplej vody

Dobre vybrané tepelné čerpadlo vám dokáže zaistiť dostatok tepla a teplej vody bez ohľadu na aktuálne poveternostné podmienky. Zároveň, teplo aj teplú vodu si vyrábate sami, takže nie ste závislí na ich externých dodávkach. Kvalitné tepelné čerpadlá dokážu obstáť bez problémov aj v drsných podmienkach Škandinávie, kde došlo k ich prvému masívnemu rozšíreniu, relatívne mierne tuzemské zimy pre ne teda nie sú výraznou výzvou.

Zdroj obrázka: klikkipetra / Shutterstock.com

Redakcia Infomi.skhttps://www.infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články

Napísať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here