Staré drevené podlahy – oplatí sa ich rekonštrukcia?

Keď si kúpite dom alebo byt, ktorý má starú drevenú podlahu, často čelíte ťažkej voľbe. Mali by ste podlahu opraviť alebo vymeniť za novú? Pred investíciou do celkovej výmeny podlahy sa oplatí vyhodnotiť, či nestačí rekonštrukcia.

Prečo sa rekonštrukcia drevených podláh oplatí?

Rekonštrukcia drevených podláh pre vás môže znamenať veľký prínos, pretože ušetríte čas, produkcia odpadu bude minimálna a ušetria sa náklady na nový stavebný materiál. Okrem toho, s najväčšou pravdepodobnosťou bude trvanlivosť tvrdého dreva stále väčšia ako trvanlivosť lacnejšieho materiálu.

Ako každý iný materiál, aj podlahy z tvrdého dreva sa v priebehu rokov opotrebujú a potrebujú rekonštrukciu. Nie vždy je však cenovo výhodné podlahy zachrániť. Je potrebné zvážiť stupeň poškodenia. Skontrolujte, či je poškodenie dreva len na povrchu, alebo či je poškodené úplne. Aj keď je poškodenie hlboké, zistite, či je to iba v časti podlahy, alebo po celej ploche.

Okrem toho je dôležité posúdiť hrúbku existujúceho tvrdého dreva. Pri každej obnove sa robí malé brúsenie, čím sa drevo stenčuje. Vo všeobecnosti 2 cm hrubé podlahy z tvrdého dreva akceptujú počas svojej životnosti asi štyri procesy obnovy. Zhodnotiť vám to najlepšie pomôže odborník.

Podlahy z tvrdého dreva môžu postihnúť mnohé menšie poškodenia. Nedostatočná starostlivosť môže zanechať podlahy špinavé alebo povrch silne opotrebovaný. Náročné používanie môže tiež zanechať škrabance alebo drobné preliačiny na podlahe. Vo väčšine prípadov je možné tento typ poškodenia zvládnuť už pri základných opravách.

Voda môže spôsobiť jeden z najhorších druhov poškodenia podlahy z tvrdého dreva.

Pokiaľ ide o poškodenie vodou, oprava sa často ukáže ako nemožná. Deformácia dreva často odoláva akýmkoľvek tradičným prístupom k opravám. Medzi ďalšie typy katastrofálnych škôd, ktoré môžu zničiť podlahu z tvrdého dreva, patrí poškodenie hmyzom, suchá hniloba a mokrá hniloba.

V prípade, ak je poškodenie podláh rozsiahle, odporúčame vám investovať do novej drevenej podlahy. Drevená podlaha totiž nepodlieha trendom, ladí s každým interiérom, prináša viac pohodlia a útulnosti do priestorov a možno o tom neviete, ale štatistiky hovoria, že drevené podlahy zvyšujú cenu nehnuteľnosti, čo vás môže v prípade predaja potešiť. Objavte ponuku drevených podláh na floorexperts.sk.

Redakcia Infomi.skhttps://www.infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články

Napísať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here