8 otázok, ktoré si musíte zodpovedať pred kúpou drevenej podlahy

Drevené podlahy majú množstvo výhod, ale aj nevýhod. Predtým, ako sa rozhodnete pre kúpu, musíte zvážiť všetky okolnosti, aby ste sa uistili, že ste s drevenou podlahou spokojní. Vieme, ktoré problémy potrebujete riešiť.

1. Aké sú výhody drevenej podlahy?

Výhodou drevenej podlahy je jej prírodný pôvod, príjemný behúň a hrejivý pocit. Oceníte jeho nedokonalosť, dizajn. Tieto podlahy majú dlhú životnosť a v prípade potreby sa dajú obnoviť, takže ich môžete používať aj naďalej. Drevené podlahy sa ľahko udržiavajú.

2. Aké sú nevýhody drevených podláh?

Nie je vhodná do vlhkých priestorov, ako je kúpeľňa, kuchyňa atď. Ak časť podlahy zakryjete na dlhší čas, môže mať po odkrytí inú farbu ako zvyšok podlahy.

3. Ktoré dreviny sa považujú za najlepšie na tento účel?

Najobľúbenejšie sú u nás dubové a bukové drevo.

4. Ako rozdeliť drevené podlahy

Masívne podlahy sa vyrábajú z dosiek. Ďalšou možnosťou je dvojvrstvová a trojvrstvová podlaha, ktorá je lacnejšia, odolnejšia voči rozpadu a má lepší tepelný prenos. Drevené podlahy môžu byť aj dyhované.

Okrem toho môžu mať drevené podlahy rôzne povrchové úpravy. Môžu byť hladké, brúsené, kartáčované, ale aj lakované alebo olejované. Drevené podlahy majú tiež rôzne vzory.

5. Podlahové kúrenie a drevenou podlaha?

Pod viacvrstvovú podlahu sa odporúča použiť podlahové vykurovanie, ktoré je zvyčajne tenšie, a preto má lepšiu tepelnú priepustnosť.

6. Čo ovplyvňuje montáž drevených podláh?

Pokládku drevených podláh ovplyvňuje relatívna vlhkosť vzduchu, ktorá by mala dosahovať 40-60 %. Vhodná teplota by mala byť 18-22 °C. V zlých podmienkach môže drevo pracovať a napučať, vyschnúť a tiež popraskať.

7. Ako položiť drevenú podlahu?

Tradičné drevené podlahy sa zvyčajne lepia na miesto po niekoľkých dňoch aklimatizácie na mieste montáže. Radi vám podrobne poradíme.

8. Je starostlivosť o drevené podlahy náročná?

Drevené podlahy nemajú radi vlhkosť, preto ak na ne niečo vylejete, podlahu ihneď dôkladne utrite. Nemali by sa naň používať žiadne chemikálie ani drsné kefy. Ideálne je pozametať  alebo povysávať. Dávajte pozor, ako zaobchádzate s podlahou. Choďte po nej v papučiach alebo naboso. Piesok, zemina a nečistoty môžu z topánok odpadávať a poškriabať podlahu, rovnako ako ostré podpätky. Pozor dávajte aj na hrany a nohy nábytku. V závislosti od spôsobu používania podlaha vydrží. Všeobecne sa uvádza, že drevenú podlahu je potrebné obnoviť približne za 8 až 10 rokov.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa nákupu a inštalácie drevenej podlahy, opýtajte sa odborníkov z Floor Experts.

Redakcia Infomi.skhttps://www.infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články

Napísať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here