Ako dizajnovo zariadiť predsieň?

V rámci interiérových zmien stojí predsieň v najväčšom úzadí. Je to pravdepodobne tým, že oveľa menej dokazuje svoje funkčné kvality než priestranné spoločenské miestnosti. Predsieň bez ohľadu na svoje rozmery taktiež nesie svoj špecifický význam a tomu treba prispôsobiť všetko základné a doplnkové vybavenie.

Čo špecifikuje priestory predsiene?

Stručne povedané, ide o prvé priestory za hlavnými vchodovými dverami. Vo väčších domácnostiach sú dispozične oddelené od ostatných obývacích častí, v menších ich reprezentuje len predsieňový nábytok a istá dispozičná rezerva, aby sme pohodlne prechádzali do ďalších miestností. Podľa toho si zvolíme buď menšie predsieňové steny, alebo s priestrannejšou skrinkou na topánky, ktorú zároveň využívame na komfortné sedenie.

Pri zariaďovaní predsiene je obzvlášť dôležitý prvý vizuálny dojem. Neraz preberá reprezentatívnu funkciu iných väčších miestností. Keďže ide o priechodovú plochu, vyššie nároky vznikajú aj na udržiavanie poriadku. Docielime to napr. kvalitnými organizérmi, funkčne využitou každou voľnou plochou.

Praktická nábytková výbava do predsiene

Každú predsieň charakterizuje vešiaková stena a skrinka na topánky. To je základ pre uloženie oblečenia, obuvi a menších sezónnych doplnkov. Prídavnú hodnotu dodáva zrkadlo a nástenná skrinka alebo samostatne stojacie regály. Pre vaše vyššie dizajnové nároky odporúčame kombinovaný systém s otvorenou a uzavretou časťou políc. Taktiež lepšie využijete botník s dvierkami a zásuvkami alebo s praktickým výsuvným či vyklápacím mechanizmom. Konkrétny výber podlieha priestorovým možnostiam, aby vám pri využívaní jedného „nestál v ceste“ iný predsieňový nábytok.

Naším tipom na záver je vniesť do predsiene čo najviac prirodzeného svetla. Ak sú vaše možnosti výrazne obmedzené, vzdušnejšie a opticky priestrannejšie zapôsobí svetlý nábytok spolu so sklenými časťami. Za nesprávnu voľbu nepovažujeme ani tmavšie odtiene, ale pri výraznom zlatom, striebornom alebo medenom dekore. Priestor získava na elegancii a pre vás na lepšej reprezentatívnosti.

Zdroj obrázka:

New Africa / Shutterstock.com

Redakcia Infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články

Napísať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here