Na čo slúžia autokoberce a autorohože?

Každý svedomitý motorista venuje interiéru svojho auta náležitú pozornosť. A nie je to nič neobvyklé, pretože majiteľa charakterizuje čisté a upratané vozidlo. Pre tých, ktorí sa snažia udržiavať čistotu a pohodlie v aute, sú určené autokoberce a autorohože.

V nepriaznivom počasí vodič a pasažieri prenášajú do kabíny auta veľa nečistôt, ktoré je potrebné následne vyčistiť. Práve na tieto účely sú potrebné koberce a rohože, čo pomáhajú s údržbou.

Ako si vybrať medzi autokobercom a autorohožou?

Autokoberce sa stali takým samozrejmým tovarom, že si ich mnohí motoristi kupujú automaticky a nerozmýšľajú nad tým, či si vybrali správne. Najlepšie si šofér vyberie podľa toho, ako auto využíva.

  • Dekoratívna funkcia. Príslušenstvo vytvára ucelený dizajn v interiéri vozidla a poskytuje reprezentatívny vzhľad kabíny. Výrazným predstaviteľom dizajnérskych doplnkov sú textilné autokoberce. Dokonale absorbujú vlhkosť, majú atraktívny vzhľad, ale zároveň dlho schnú. Preto sa textilné rohože zvyčajne inštalujú na jar a v lete, keď si neprinášate do auta žiadne nečistoty.
  • Ochranná funkcia. Spočiatku bolo priamym účelom koberčekov chrániť karosériu auta pred vlhkosťou, ktorá vyvoláva koróziu kovu na spodnej časti auta. To je obzvlášť dôležité v období jeseň-zima, keď na cestách prevláda špina a sneh. Na ochranu dna pred hrdzou, plesňami a hubami na jeseň a v zime sú najlepšou voľbou gumové autorohože. Majú vyvýšené okraje a dokonale zadržiavajú vlhkosť a nečistoty. Rýchlo sa čistia a sušia, vďaka čomu sú opäť pripravené na použitie. Životnosť gumených doplnkov výrazne prevyšuje textilné rohože, na čo treba pri výbere tiež myslieť.

Akú podložku si vybrať do auta, či univerzálnu alebo špeciálnu na konkrétnu značku auta, je individuálna záležitosť. Dúfame, že s pomocou nášho článku si vyberiete správne.

Zdroj obrázka:

New Africa / Shutterstock.com

Redakcia Infomi.skhttps://www.infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články

Napísať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here