Ako si zariadiť interiér za výhodnú cenu (TIPY)

Peňazí je ako šafránu, nikto nechce utrácať viac, než musí. Co je doma, to se počítá! Lenže ako si zariadiť interiér bez toho, aby ste nasledujúci mesiac treli biedu? Na to si odpovieme v tomto článku. 

Bazár, teš sa, už idem!

Skúšali ste niekedy nakupovať nábytok cez online bazár? Výbornou voľbou je Marketplace na Facebooku, kde nájdete všetko od výmyslu sveta. Väčšinou za bezkonkurenčne nízke ceny. Nezriedka natrafíte na perfektný kúsok…. a je zadarmo! Jediné, čo musíte urobiť, aby ste ho získali, je odviesť si ho domov.

Nikto neočakáva, že si cez online bazár budete kupovať posteľ. Ale lampu? No problem. Niektoré druhy nábytku sú jednoducho menej intímne ako iné. Dajte online bazárom šancu. S trochou šťastia narazíte na predmety s takmer nulovým opotrebovaním

Online katalógy

Ak vám použité veci nevoňajú, kúpte si úplne nové, novučičké. Interiér vášho bytu bude vďaka nim žiariť novotou. Ale kde na ne vziať?

Našťastie je internet plný zľavových katalógov. Nájdete v nich nábytok, dekorácie a ďalšie úžitkové predmety, ktoré sa vám v domácnosti určite zídu. Dobrým príkladom inteligentne spracovaného katalógu je nášdomov.sk. 

Výhodou digitálnych katalógov oproti tým papierovým je prehľadnosť. Hľadáte nábytok z bambusu alebo striebornú dekoračnú sošku? Namiesto toho, aby ste strácali čas listovaním, jednoducho zapnite filter na kategórie, ktoré vás zaujímajú. 

To isté platí o spôsobe radenia produktov. Ak si chcete pozrieť, čo schvaľujú a odporúčajú ľudia, dajte si produkty zoradiť podľa popularity alebo hodnotenia. Zbožňujete novinky? Katalóg vám predstaví svoju ponuku od tej najnovšej až po najstaršiu. A ak máte zálusk na najlacnejšie kúsky, môžete aktivovať radenie od najlacnejších po najdrahšie. Zaberie vám to iba pár sekúnd, ale ušetrí desiatky minút.

V katalógoch sa okrem iného dozviete, ktoré produkty sú zlacnené. Niektoré webstránky podporujú možnosť filtrácie výlučne takéhoto sortimentu. 

Na čom ušetriť

Predmety v domácnosti sa nedelia len na tie intímnejšie a menej intímne, ale aj na dôležitejšie a menej dôležité. Práve na tých menej dôležitých sa dá krásne ušetriť. Patria k nim koberce, organizéry, police, skrinky, stojany a rôzne menšie doplnky

Vo výpredaji všetky tieto predmety kúpite za zlomok ich pôvodnej ceny a ani pri tom neriskujete, že ich budete musieť zakrátko vymeniť. Snáď až na koberce nie sú veľmi namáhané, čo znamená, že nepotrebujú byť veľmi kvalitné. 

Iné je to so sedačkou alebo posteľou

Na čom nešetriť (a pritom ušetriť)

Niekedy musíte zaplatiť viac, aby ste v konečnom dôsledku ušetrili. Týka sa to hlavne kusov nábytku, ktoré sú vystavované pravidelnému používaniu a hrozí únava materiálu. Dobrým príkladom je sedačka a posteľ. 

Sedačka ja dominantou obývačky a okrem praktickej má aj reprezentatívnu funkciu. Hostíte na nej svojich priateľov a známych. Mala by preto vyzerať čo najlepšie a dlho vydržať. Ak nechcete každých pár rokov utrácať za novú sedačku, zainvestujte radšej jednorazovo väčšiu čiastku. 

To isté platí o posteli. Na nej neradno šetriť. O matraci nehovoriac. Zdravý spánok je základom produktívneho dňa. Radšej ušetrite na nočnom stolíku alebo koberci, no posteľ si kúpte poriadnu. 

Záver

Možností, ako si zariadiť domácnosť, a nedostať sa pri tom na mizinu, je neúrekom. Veríme, že vás článok zoznámil s novými spôsobmi šetrného nakupovania. Teraz je už len na vás, ako sa s tým popasujete. 

Redakcia Infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články

Napísať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here