Ako správne čistiť elektrické zariadenia, ako sú mixéry?

Ak ste sa zamilovali do smoothie, krémových polievok či zeleninových pyré, potom používate mixér každý deň, alebo aspoň niekoľkokrát do týždňa. Či chcete, alebo nie, absolvujete aj pravidelné čistenie nádoby, jednotlivých nadstavcov a neraz aj škvŕn na obkladačkách či sporáku.

Avšak nemusí to byť také zložité. Čas potrebný na čistenie mixéra i prípravu jedla výrazne skrátite tým, že použijete tyčový mixér s príslušenstvom. K dispozícii máte pestrú paletu nadstavcov, ktoré vymeníte jednoduchým kliknutím a umyjete pod tečúcou vodou, poprípade v umývačke riadu.

Poďme však poporiadku. Ako čistiť elektrické zariadenia, ako sú mixéry?

Čistiť klasický mixér je drina. Avšak neplatí to pre ponorný mixér

Určite pre vás nie je žiadnym tajomstvom, že aj elektrické zariadenia, ako napríklad mixéry, je nevyhnutné pravidelne čistiť. Zvyšuje to ich životnosť, komfort i bezpečnosť pri používaní. Spôsob čistenia sa, prirodzene, odvíja od typu zariadenia a zvyčajne je súčasťou návodu na použitie.

Ako vyčistiť klasický mixér?

Nevyhnutným krokom je vypnutie mixéra a odpojenie od zdroja elektrickej energie. Následne sa vyberie nádoba, odstráni čepeľ a tesnenie. Každú zo súčastí je potrebné dôkladne umyť teplou vodou a saponátom na riad. Ak najprv nádobu ihneď po použití naplníte vodou, zatvoríte a niekoľkokrát potrasiete, zbavíte tak jej steny zvyškov pokrmu. Tým pádom bude samotné umývanie jednoduchšie. Ak máte umývačku riadu, celý proces čistenia sa značne zjednoduší.

Po dôkladnom umytí nechajte umývateľné súčasti mixéra dokonale vyschnúť. Nezabudnite na vyčistenie samotného zariadenia, ktoré môže byť zafŕkané. To isté platí pre obkladačky či sporák, pretože niet nad poriadok v kuchyni.

S ponorným mixérom je čistenie hračka

Tyčový mixér je riešením pre tých, ktorí potrebujú ušetriť čas, energiu i miesto v kuchynskej linke potrebné na skladovanie mixéra. Ponorný mixér Braun MultiQuick disponuje systémom, ktorý zabezpečuje rýchle vymieňanie nadstavcov. Tým pádom nemusíte pokrmy prelievať do nádoby mixéra, po zmixovaní späť do hrnca a mixér umývať, aby bol pripravený na ďalšie použitie. Jednoducho použijete príslušný nadstavec ponorného mixéra priamo v hrnci, miske či pohári.

Čistenie ponorného mixéra je jednoduché a rýchle. Nadstavec odpojíte kliknutím a umyjete pod tečúcou vodou. Zároveň ušetríte značné množstvo času potrebného na čistenie sporáka a kuchyne. Ponorný mixér je vybavený SplashControl technológiou, ktorá zabraňuje špliechaniu pokrmov do okolia. Tým pádom nemusíte čistiť tyčový mixér a ani obkladačky.

Tyčový mixér s príslušenstvom zaujme aj tých najnáročnejších

Tyčový mixér s príslušenstvom je šikovnou alternatívou kuchynského robota. Oceníte ho z viacerých dôvodov. Pohodlné a rýchle čistenie je len jedným z nich. Za zmienku stojí 17 inovatívnych nadstavcov, ktoré si poradia s akoukoľvek výzvou v kuchyni, vrátane spracovania tých najtvrdších ingrediencií.

Ponorná mixovacia noha poslúži na prípravu výživného smoothie. Sekací nadstavec naseká mäso, cibuľu i tvrdý syr. Krájač na kocky urobí zo zeleniny dokonale rovnaké dieliky. Food procesor krája, seká, strúha i miesi. Vďaka praktickej nádobe si udržíte v kuchyni čistotu. Navyše aj samotné čistenie food procesora je jednoduché a rýchle.

Ponorný mixér s príslušenstvom ocenia aj tí najnáročnejší, pretože sa intuitívne ovláda, je výkonný, komfortný a dizajnovo atraktívny. Najrýchlejší variant tyčového mixéra Braun MultiQuick 9 je o 60 percent výkonnejší, vďaka čomu strávite v kuchyni menej času a ušetríte čas aj preto, že si poradí aj s veľkými kúskami surovín. Prácne krájanie ingrediencií pred mixovaním sa tak stane minulosťou.

Redakcia Infomi.skhttps://www.infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články

Napísať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here