Ako vylepšiť exteriér svojho bývania?

Keď sa do nového zabývame, zväčša si ani neuvedomujeme, ako čas letí a že všetko spolu s nami starne. Menia sa trendy, prichádzajú k nám nové štýly pre komfortnejšie, útulnejšie a najmä úspornejšie bývanie. Určite ani vy nie ste takí bohatí, aby ste si vo svojom bývaní dovolili zastarané a opozerané spôsoby. Inšpirujte sa spolu s nami nasledujúcimi tipmi na vylepšené bývanie.

Prvý dojem hovorí za všetko – ako je na tom fasáda vášho domu?

Len si spomeňte, kedy naposledy ste kontrolovali stav vonkajšej fasády? Keď ju nanášali a potom ste žili v tom, že je stále nová a svieža. To z nej ale po čase vyprchalo a je nevyhnutné inovovať ju. V prvom kroku z nej treba dostať usadené nečistoty a potom natrieť novou fasádnou farbou. Vždy nanášame dva nátery, medzi ktorými dodržiavame 12-hodinovú prestávku. Pre ochranu fasády a trvácnosť farby sa odporúča použiť aspoň jeden krycí náter.

Okná sú bránou do vášho bývania

Avšak väčšina aktuálnych trendov vyžaduje okrem sezónneho nastavovania aj značnú údržbu okien. Keďže je to časovo náročné, okná strácajú na svojom reprezentatívnom vzhľade. Ešte dobre, že medzi dostupnými modelmi nájdeme absolútnu slobodu dizajnu, bezúdržbovosť a tvarovú stálosť nových hliníkových okien. Zastupujú industriálny minimalizmus, pričom je v nich skrytá najnovšia generácia trojskla. Prekvapujú štýlovým skrytým kovaním a kľučkami vo farbách ako okná. Možno ich použiť pre nízkoenergetické aj ultranízkoenergetické domy.

Tak ako každý iný, aj tento produkt na trhu má svojho spojenca. Konkrétne ide o drevohliníkové okná, ktoré už ale spájajú tradičný dizajn vylepšený dizajnom hliníkových okien. Výhodou je garancia prísnych energetických požiadaviek a široká škála použitia.

Vo svojom bývaní nezanedbávame ani sezónnu starostlivosť o dvor a záhradu. Pozor! Zaberajú podstatnú časť exteriéru, okrem časovej zasahuje už aj finančná a estetická náročnosť, pretože každý menší nedostatok vplýva na viackrát.

Zdroj obrázku: iamlukyeee / Shutterstock.com

Redakcia Infomi.skhttps://www.infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články

Napísať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here