Bežné chyby garážových brán: Ako ich opraviť?

Garážová brána má veľa pohyblivých častí, ktoré si časom vyžadujú starostlivosť a malé opravy. Poradíme vám, ako vyriešiť najčastejšie problémy.

Ako ovládať garážovú bránu, keď je výpadok prúdu?

Ak máte výpadok prúdu, môžete stratiť napájanie garážových brán. V takom prípade je možné počas výpadku prúdu otvoriť garážovú bránu manuálne. Pred pokusom o uvoľnenie otvárača z dverí sa uistite, že sú vaše garážové dvere v spodnej polohe. Potiahnite šnúru núdzového uvoľnenia, červené lano visiace z vozíka garážových dverí. V tomto bode môžete garážovú bránu posúvať manuálne, kým sa neobnoví vaše napájanie. Ak ručné odblokovanie garážovej brány nefunguje, je najlepšie poradiť sa s odborníkom. Kontaktovať môžete napríklad tím mojezaluzie.sk.

Čo robiť, keď sa garážová brána zdvíha sama?

Ak je aktivovaný mechanizmus automatického spätného chodu, vyčistite fotosenzory a odstráňte prekážky z dráhy. Upravte nastavenie limitov, ak garážové dvere neklesnú až na podlahu. Na druhej strane, ak zistíte, že ide o elektrický problém, je najlepšie poradiť sa s odborníkom.

Ako opraviť nástenný vypínač garážovej brány?

Nástenný vypínač garážovej brány sa môže pokaziť, oprava je často jednoduchá. Problém s najväčšou pravdepodobnosťou súvisí s elektroinštaláciou alebo samotným spínačom. Otestujte zapojenie k vášmu nástennému vypínaču odpojením drôtov od vypínača a ich opatrným dotykom. Ak otvárač reaguje, problémom bude spínač. V opačnom prípade budete musieť vymeniť vodiče. Ak radšej nechcete manipulovať s elektrinou, možno budete chcieť osloviť odborného technika.

Garážová brána sa zatvorí iba podržaním tlačidla

Pravdepodobne ide o špinavý bezpečnostný senzor. Ak chcete tento problém vyriešiť, vyčistite šošovku snímača a skontrolujte nečistoty, ako je prach a pavučiny. Odstráňte všetky prekážky z dráhy garážovej brány.

Garážová brána vŕzga

Vŕzgavý zvuk môže väčšinou naznačovať, že je uvoľnená skrutka alebo kovové časti, ktoré potrebujú mazanie. Počas ovládania garážovej brány počúvajte diely a vykonajte potrebné úpravy. Hučanie alebo búchanie však môže naznačovať vážny problém s dverami, takže by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Hoci sa väčšina problémov s garážovou bránou dá vyriešiť jednoducho, ak si nie ste istí, vždy sa radšej poraďte s odborníkmi.

Redakcia Infomi.skhttps://www.infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články

Napísať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here