Calzona v Portugalsku zariskoval a takmer sa zrodila senzácia. Najlepší hráč bol ten, čo hráva najmenej

Slovensko odohralo na ihrisku Portugalska dva diametrálne odlišné polčasy. V prvom hralo pasívne, dovolilo domácim množstvo šancí a len vďaka streleckej nemohúcnosti Portugalcov a výbornému brankárovi Martinovi Dúbravkovi prehrávalo „len“ 0:2.

V druhom polčase však zverenci Francesca Calzonu znovu ukázali, že môžu konkurovať aj nadpriemerným európskym mužstvám.

Slováci hrali kolmo, napádali vysoko a boli blízko k zisku bodu. Ako prví dokázali v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2024 streliť Portugalsku gól. Skórovali dokonca…