LASEROVÝ ZAMERIAVAČ AKO ŠIKOVNÁ POMÔCKA PRI ZACIELENÍ

Laserový zameriavač si často niektorí zákazníci zamieňajú so zariadením s názvom kolimátor (DOT sight). Kolimátor je však optické zariadenie, ktoré nevysiela červený bod do priestoru, ale zobrazuje ho len v sklíčku kolimátora. Tieto zariadenia sú vhodné pri streľbe na kratšie vzdialenosti, na rozdiel od laserového zameriavača, ktorý má univerzálne využitie a je teda vhodný aj na ciele blízke, aj vzdialené.

Samozrejme, aj laserové zameriavače je potrebné stranovo a výškovo nastaviť na požadovanú vzdialenosť. Laserové zameriavače sú obľúbenou zameriavacou pomôckou najmä majiteľov airsoftových zbraní, ale aj niektorých majiteľov vzduchových zbraní. Poďme sa spolu pozrieť na niektoré modely laserových zameriavačov a na možnosti ich montáže.

PIŠTOĽOVÉ ZAMERIAVAČE

Pištoľové laserové zameriavače sa vyznačujú malými rozmermi. Inštalujú sa zvyčajne na spodné montážne lišty so šírkou 22 mm.

Ak sa chystáte objednať si napr. airsoft pištoľ alebo vzduchovú pištoľ, ktorá podľa obrázku má spodnú montážnu lištu, poriadne si prečítajte sprievodný text a technické parametre, či je uvedená montážna lišta použiteľná a či má štandardnú šírku 22 mm.

Často sa stáva, že na niektorých najlacnejších modeloch pištolí sú len imitácie montážnych líšt v nesprávnych rozmeroch, ktoré sú buď úplne nepoužiteľné, alebo na ne zameriavače nesadnú úplne správne a presne, tak ako by mali.

Ak sa teda chystáte zakúpiť si pištoľ súčasne aj s laserovým zameriavačom, poriadne čítajte sprievodné popisy a technické parametre, alebo sa pre istotu o kompatibilite poraďte s predajcom. Obľúbeným laserovým zameriavačom pre pištole je napr. model JS-Tactical JS-JG11R alebo model Walther FLR 650, ktorý je dokonca kombináciou svietidla a lasera.

PUŠKOVÉ A SAMOPALOVÉ ZAMERIAVAČE

V prvom rade treba podotknúť, že aj malé pištoľové zameriavače je možné použiť na airsoftovej alebo vzduchovej puške či samopaly, ak sú vybavené spodnou alebo bočnou montážnou lištou so šírkou 22 mm.

Laserový zameriavač model JS-Tactical JS-JG1ER je možné nainštalovať na montážnu lištu so šírkou 22 mm, alebo pomocou špeciálnej montáže, ktorá je súčasťou balenia aj na puškohľad. V balení sa nachádza aj tzv. tlakový spínač na predĺženom kábli. Model JS-Tactical JS-JG13R je možné nainštalovať na montážne lišty so šírkou 11 alebo 22 mm a obsahom balenia je taktiež tlakový spínač na predĺženom kábli. Súčasťou balenia je však aj montáž, pomocou ktorej dokážete tento laserový zameriavač nainštalovať aj na hlaveň s priemerom okolo 15 mm.

Redakcia Infomi.skhttps://www.infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články

Napísať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here