Moderná predsieň: jedinečné tipy ako ju zariadiť

Prvý dojem je dôležitý. Čo vytvára pozitívny prvý dojem z vášho bytu alebo domu? Predsieň! Možno sa vám tento priestor zdá byť menej dôležitý ako iné časti domácnosti, ale opak je pravdou. Okrem praktického využitia na odloženie kabátov a topánok, je predsieň miestnosťou, v ktorej dochádza k prvému kontaktu vašich hostí s vaším príbytkom. Práve preto si zariadenie predsiene alebo chodby určite zaslúži adekvátnu pozornosť. Pripravili sme si pre vás užitočné tipy a inšpirácie, ktoré vám pomôžu pri zariaďovaní vašej vysnívanej chodby.

Čo všetko v chodbe nesmie chýbať?

Často považujeme predsieň za menej dôležitú miestnosť v interiéri a jej zariadenie si nechávame naposledy. Dôležité však je, aby sme už od začiatku mali vybraný konkrétny štýl, ktorý chceme v našej chodbe použiť. Predsieň by mala ladiť s ostatnými miestnosťami v domácnosti a vytvoriť tak zjednotený celok. Tipov a nápadov na moderné predsiene je neúrekom. Nezabudnite brať do úvahy aj priestor, ktorý máte k dispozícii. Do menších chodieb voľte len nevyhnutný nábytok. Vyhnete sa tak tomu, že miestnosť bude pôsobiť stiesneným a preplneným dojmom. Čo by vám jednoznačnej v predsieni nemalo chýbať? Poďme sa na to pozrieť bližšie.

Funkčný a štýlový nábytok do predsiene

Aký nábytok do predsiene by ste určite nemali postrádať? Vsaďte na funkčné a štýlové úložné priestory, akými sú komody, konzolové či odkladacie stolíky. Poskytnú vám dostatok miesta na odloženie nevyhnutných vecí a súčasne vytvoria priestor aj pre zrkadlo a iné dekoračné predmety, ktoré predsieň zútulnia. Praktickým riešením je použitie konzolového stolíka, ktorý vďaka svojej výške bude pôsobiť vzdušne a priestor nenaruší. Výhodou stojanu na oblečenie je jeho možnosť jednoduchého premiestňovania podľa aktuálnej potreby.

V chodbe by vám jednoznačne nemala chýbať ani lavica alebo menšia taburetka. Využijete ju na odkladanie vecí, ale aj pri samotnom obúvaní topánok. V každej funkčnej chodbe by sa mal nachádzať aj regál alebo skrinka na topánky. Veľmi vkusne tiež pôsobia moderné rebríkové regály. V priestranejších predsieňach a chodbách určite zvoľte vstavané skrine až po strop, ktoré poskytnú dostatok miesta a uskladnia všetko, čo chcete skryť pred zrakom vašich hostí.

Nezáleží na tom či zariaďujete menšiu a užšiu chodbu v byte alebo väčšiu predsieň, steny v nej by mali byť rovnako prakticky využité. Použite preto nástenný vešiak na zavesenie tašiek, kabátov, či šálov. Jednotlivé kusy menších vešiačikov alebo háčikov vám zas umožnia využiť aj menšie plochy na stenách medzi nábytkom. Môžete na ne zavesiť napríklad kľúče, plátené tašky či iné menšie predmety. Dostupné bývajú v rôznych originálnych prevedeniach a preto plnia aj dekoračnú funkciu.

Tip: Praktické a štýlové skrinky a regály na topánky môžete nájsť online na WestwingNow.sk alebo pre Českú republiku na WestwingNow.cz.

Užitočné tipy do modernej predsiene

Pripravili sme si pre vás užitočné návrhy ako vytvoriť funčnú a zároveň útulnú predsieň. Vďaka týmto nápadom bude váš vstup do príbytku ešte krajší:

  • Dizajnové zrkadlo – Zamerajte sa na detaily. Dôležitým prvkom chodby je jednoznačne zrkadlo. Zvoliť môžete buď jedno väčšie zrkadlo alebo naopak súpravu viacerých menších zrkadiel. Všeobecne platí pravidlo, že čím väčšie zrkadlo zvolíte, tým opticky väčšie bude predsieň pôsobiť.
  • Farby v predsieni – Aby priestor nepôsobil stiesnene, voľte predovšetkým svetlé interiérové farby stien či nábytku. Ak je vaše zariadenie v tmavších odtieňoch, doplňte ho svetlejšími dekoráciami, tapetou alebo súpravou menších zrkadiel, ktoré vnesú viac svetla. Farby sú rovnako dôležité a nemali by ste sa ich báť použiť. Využite ich však iba na spodnú časť stien, zvyšok nechajte v bielej farbe. Práve tento štýl maľby je vhodný do malých priestorov.
  • Príjemné osvetlenie – Osvetlenie chodby je skutočne dôležité. Funkčnosť však nesmie postrádať štýl. Ak máte v predsieni vysoké stropy môžete siahnúť aj po väčších závesných svietidlách. V opačkom prípade voľte skôr funkčné osvetlenie v podobe bodových svetiel. Nezabudnite ani na štýlovú stolovú lampu, ktorá bude slúžiť ako nočné osvetlenie chodby. V noci ju využiteje pri neskoršom príchode domov a nebudete tak nikoho rušiť, naopak cez deň bude vkusnou ozdobou.
  • Odkladacie a úložné riešenia – Aby priestor nepôsobil rušivo, zvoľte rôzne košíky, úložné škatule a nádoby, ktoré položíte na jednotlivé kusy nábytku. Zmestia sa do nich rôzne drobnosti, ktoré ukryjete pred zrakom návštevy a zároveň vyzerajú štýlovo.
  • Krásne a štýlové dekorácie a doplnky – Vchod do vašej domácnosti by sa mal stať skutočnou pastvou pre oči. Nezabudnite preto použiť aj rôzne dekorácie a bytové doplnky. Doplnky by však nemali zaberať príliš veľa miesta a takisto nezavadzať pri dennom rodinnom zhone. Drevené doplnky v prirodzenom vzhľade dodajú interiéru hrejivý nádych. Praktické je rovnako použite malej nástenky, kde si budete môcť pripevniť rôzne odkazy a pripomienky. Na stenách môžete vytvoriť rozkošnú rodinnú galériu, ktorej sa určite poteší celá rodina. Nezabudnite ani na zeleň. Dávajte si však pozor, aby rastliny a kvety mali dostatok denného svetla.

Vytvorte si aj vy prekrásnu a prakticky zariadenú predsieň. Doplňte ju o nový kus nábytku, nástenný vešiak, komodu či vkusnú dekoráciu. Stačí tak málo, aby aj vaša chodba nadobudla nový a moderný vzhľad.

Zdroj fotografií: Westwing

Redakcia Infomi.skhttps://www.infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články

Napísať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here