Plandavky, woblery a pilkre – vyberte si správne nástrahy

Pri rybačke, okrem kvalitného rybárskeho prúta – udice, je potrebné dbať na navijak, ale aj návnady a správne nástrahy, ako sú plandavky, woblery či pilkre. Ak si chcete zaloviť na dravé ryby, ako sú pstruhy, zubáče, sumce alebo šťuky, mali by ste vedieť správne určiť nástrahu a zvládnuť prívlačovú techniku.

Osvedčenými nástrahami pri rybolove dravých rýb sú určite tie, ktoré patria do kategórie blyskáčov. Pri výbere by ste mali zvážiť plandavky, woblery a morský rybolov sa nezaobíde bez kvalitných pilkrov.

Plandavky vyskúšajte na pstruhy

Plandavky patria k nástrahám, ktoré sa podobajú malým rybkám, no v skutočnosti sú to v základe blyskáče, ktoré sú účinné práve na pstruhy. Plandavky majú kratšie telo a sú širšie, môžu imitovať mŕtvu rybku, ale skôr sa stretneme s klasickým blyskáčom s háčikom a prípadne záťažou. Plandavky zaberú aj pri love šťuky alebo sumca, stačí správne zvládnuť prívlač a vybrať tú správnu nástrahu.

Wobler je typická prívlačová nástraha

Ak chcete vyskúšať typickú prívlačovú nástrahu, určite by ste mali siahnuť po wobleroch. Wobler je, s prívlačovou metódou rybolovu, veľmi vhodným výberom na lov dravých rýb. Nástraha sa podobná telu mŕtvej rybky. Po nahodení na lov, sa nástraha, buď plaví po hladine, alebo klesne a vláči sa ponorená vo vode. Woblery majú predĺžené telo, podobné malej rybke, doplnené sú o niekoľko háčikov. Na wobler zaberú také ryby, ako je zubáč, šťuka alebo sumec.

Morská rybačka s pilkrami

Morská rybačka na dravé ryby musí obsahovať základnú esenciálnu nástrahu v podobe pilkrov. Pilkre sú podlhovasté, úzke nástrahy, ktoré sa podobajú na malú rybku, pripomínajúcu často sardinku.

Pilkre sú na jednom konci spojené s lankom a druhý koniec doplňujú háčiky. Veľmi často sa využívajú práve pri rybolove na otvorenom mori, alebo oceáne a sú účinné na morské dravé ryby.

Ak ste sa rozhodli venovať sa rybolovu dravých rýb, či už v sladkých vodách striehnuť na zubáče, pstruhy, šťuky či sumce, alebo skúsiť rybolov na otvorenom mori, je potrebné siahnuť po správnej nástrahe, imitujúcej malé rybky.

Blýskajúce sa nástrahy, ako sú plandavky, woblery a pilkre, sú účinnou zbraňou, ako zaujať a popasovať sa s budúcou trofejou, v podobe úlovku dravej ryby.

Redakcia Infomi.skhttps://www.infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články

Napísať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here