Prečo označiť bavlnu ako synonymum zdravého spánku?

Kvalitu nášho spánku ovplyvňuje množstvo okolností. Jednou z nich je udržiavaná posteľná bielizeň, keďže po náročnom dni sa nám ani o inom nesníva. Túžime uvelebiť sa v posteli, kde pod teplou perinou nás chráni odolná posteľná plachta a tento skvelý pocit završujú dizajnové obliečky. Sen sa stáva realitou pri jemnej bavlnenej posteľnej výbave. Prečo? Dozviete sa už v tomto článku!

Je bavlna ako bavlna?

Vo svojej podstate áno, ale medzi jednotlivými krokmi spracovania badať rozdiely. Môžeme to vysvetliť na príklade ušľachtilých bavlnených obliečok Matějovský a ďalšej posteľnej výbavy. Zaspáva sa v nich luxusne a pohodlne, a to nie náhodou. Bavlník poskytuje totiž jedno z najkvalitnejších vlákien príjemných a zdravotne nezávadných v kontakte s ľudskou pokožkou.

Prvenstvo si v tomto zachováva bavlník chlpatý a barbadoský, vďaka čomu obliečky prinášajú hneď niekoľko výhod. V konečnom dôsledku sú vhodné pre všetkých, čo si potrpia na nadštandardnom pocite počas spánku. Obliečky z bavlny zostávajú dlhodobo hebké, pevné a trvácne. Neprehliadneme ani ich odvádzanie vlhkosti a výdrž pri vysokých teplotách. Je to ideálny materiál na oblečenie a lôžkoviny najmä pre ľudí s citlivou pokožkou.

Bavlna v najtesnejšom kontakte s nami

Za týchto podmienok má v prípravných krokoch dochádzať k väčšej starostlivosti o bavlnu. V procese odstraňujeme najprv hrubé nečistoty, neskôr česaním zbavujeme bavlnu zostatkových nečistôt.

Viete, že za veľmi zdravú a ekologicky výhodnú považujeme 100 % česanú bavlnu?

Týmto procesom prechádzajú udržateľné jersey plachty a v tomto zušľachtenom stave z rovnomernej priadze nerobia žiadne kompromisy. Dobre zvládajú každodenné používanie, nezačnú sa okamžite žmolkovať ani zrážať či blednúť po pravidelnom praní. V takých sa naozaj príjemne spí!

Zdroj obrázku: paralisart / Shutterstock.com

Redakcia Infomi.skhttps://www.infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články

Napísať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here