Kupujete tapetu na stenu online? 3 tipy, ktoré vám uľahčia nákup

Nakupovanie online je všeobecne považované za efektívne a časovo nenáročné. Obzvlášť v dnešnej dobe, keď “vonku” zúri pandémia, je nakupovanie z pohodlia domova veľmi populárne, v niektorých prípadoch priam nutné.

Rozhodli ste sa, že si vynovíte obývačku pomocou atraktívnej tapety, no všetky obchody sú zatvorené? Nemajte obavy. Poradíme vám, na čo si dať pozor pri jej kúpe cez internet. 

1. Zistite si presné rozmery stien

Znie to ako banalita? Možno áno, tento krok je však veľmi dôležitý. E-shopy ponúkajú rôzne veľkostné varianty (rolky) tapiet na stenu, preto musíte presne poznať rozmery vašich stien. Pomôcť si môžete aj jednoduchými online kalkulačkami, ktoré vám na základe uvedených mier (výška, dĺžka steny) vypočítajú spotrebu rolí. Vo všeobecnosti platí, že by bolo najlepšie objednať si rolku tapety navyše, aby sa nestalo, že vám uprostred práce zrazu bude chýbať materiál.

2. Zvážte výber materiálu

Jednotlivé typy materiálov majú svoju výhody aj nevýhody, ktoré je nutné brať do úvahy. Ak chcete napríklad aplikovať tapetu do miestností, kde trávite veľa času (napr. kuchyňa), bude lepšie použiť odolný, ľahko utierateľný vinyl. Do obývačky budete možno preferovať vliesové tapety, vyznačujúce sa farebnou stálosťou, ktoré budú skvelou kulisou pre obrazy na stenu alebo iné dizajnérske kúsky.

Vyberajte si e-shopy, ktoré sa sústredia aj na služby zákazníkom (majú zriadenú napr. zákaznícku linku). Skúsení odborníci vám s výberom vhodného materiálového prevedenia s radosťou poradia.

3. Objednajte si vzorky

V niektorých prípadoch nie je nutné svoj výber preverovať. Pokiaľ však plánujete aplikovať danú tapetu na veľkú plochu steny, je lepšie uistiť sa, že bude tá pravá. Ak si nie ste istý, či sa bude tapeta hodiť k vašej modernej pohovke alebo či bude jej farba aj na prirodzenom svetle vyzerať tak ako na obrázku na internete, objednajte si jej vzorku. Väčšina veľkých predajcov túto možnosť na svojom e-shope ponúka.

Vedeli ste, že nákup tapiet na stenu online vám prinesie úsporu nákladov 10 – 50%, oproti nákupu v špecializovaných kamenných predajniach?

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

Redakcia Infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články

Napísať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here