Vyberáte tepelné čerpadlo? Pri porovnávaní nezabudnite na…

Vedzte, že porovnať správne tepelné čerpadlá nie je vôbec jednoduché. Najmä nečestní predajcovia robia všetko preto, aby zákazníka zmiatli zavádzajúcimi informáciami.

V prvom rade je vhodné si zistiť, či uvádzané informácie o vykurovacom faktore či prevádzkovom hluku overil nezávislý skúšobný ústav. Ak tepelné čerpadlo splní nároky na kvalitu, dostane ocenenie Európska značka kvality Q, ktorá zákazníkovi dáva aj tieto istoty:

  • Všetky hlavné komponenty sú v súlade s medzinárodnými aj vnútroštátnymi predpismi.
  • Tepelné čerpadlo spĺňa požiadavky na efektivitu prevádzky.
  • Tepelné čerpadlo spĺňa požiadavky na hlučnosť prevádzky.
  • Tepelné čerpadlo je dodávané s dokumentáciou v národnom jazyku.
  • Na tepelné čerpadlo sa vzťahuje plná dvojročná záruka.
  • Existuje záruka toho, že náhradné diely k tepelnému čerpadlu budú dostupné počas nasledujúcich min. 10 rokov.

Ďalej je nutné naprieč produktmi porovnávať výkon za porovnateľných podmienok, napr. vonkajšej teplote -7 °C a teplote vykurovacej vody 35 °C (tieto podmienky nájdete pod označením A-7/W35 °C).

Pri porovnaní cenovej ponuky je vhodné sa pýtať, čo je súčasťou ceny. V niektorých prípadoch si zákazník musí dodatočne dokúpiť napríklad: elektrokotol, nerezový zásobník teplej vody, vyhrievanú vadu na odvod kondenzátu, elektrické pripojenie obehových čerpadiel, elektrokotla a ostatných elektrických komponentov. Dodatočné náklady na nový zdroj tepla sa môžu ľahko vyšplhať do vyšších stoviek eur.

Zároveň, pri porovnávaní jednotlivých ponúk sa pýtajte na spôsob inštalácie. Jej kvalita je rovnako dôležitá ako kvalita samotného produktu. Najlepším riešením je bezpochyby inštalácia čerpadla tímom remeselníkov samotného predajcu, ktorý zároveň uvádza čerpadlo do prevádzky a zaisťuje následný servis.

Zdroj obrázku: alexgo.photography / Shutterstock.com

Redakcia Infomi.skhttps://www.infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články

Napísať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here